Ciekawa dieta dla całej rodziny

Troska o najbliższych członków rodziny, może przybierać najróżniejsze formy. Jedną z nich z pewnością jest dbanie o zdrowie swoich bliskich oraz ich ogólną kondycję fizyczną. Najważniejszym elementem tych starań pozostaje sposób odżywiania i codzienna dieta. Choć liczne obowiązki zawodowe, szkolne czy też domowe, mogą przyczyniać się do braku czasu, warto jednak poświęcić choćby chwilę na przygotowanie zdrowej i prawidłowo zbilansowanej diety. Posiłki wcale nie muszą być bardzo skomplikowane i czasochłonne w przygotowaniu. Najważniejsze, aby zawierała potrzebne i cenne wartości odżywcze, a także smakowały każdej osobie i zachęcały do zjedzenia nawet najbardziej wybredne osoby.

Standardowe posiłki w nowej odsłonie

Najlepszym sposobem na zmiany w codziennym jadłospisie to lekkie modyfikowanie znanych i lubianych potraw. Jeśli najczęściej przygotowywanym posiłkiem było mięso drobiowe to filet z kurczaka w sezamie będzie doskonałą odmianą, która zachęci do kolejnych starań. Dodawanie nowych przypraw lub dodatków, może całkowicie odmienić dietę, która do tej pory wydawała się monotonna.

Kolory na talerzu

Bardzo ważne jest dbanie o wygląd każdego posiłku w taki sposób, aby był on zachęcający. Zarówno aromat, jak i wygląd potrawy wpływa na poczucie głodu i chęć jedzenia. Kolorowe posiłki to najlepszy sposób na skuteczne zachęcenie zwłaszcza dzieci do spróbowania nowej potrawy. Filet z kurczaka w sezamie w towarzystwie marchewki, groszku, papryki lub jeszcze innych, kolorowych warzyw będzie doskonałym pomysłem na obiad dla całej rodziny. Warto zacząć nieco bawić się składnikami, aby były nieco urozmaicone i ciekawe. Wiele dzieci, które wcześniej bardzo niechętnie zjadały warzywa, zainteresuje się talerzem pełnym kolorów czy też odmiennych faktur. Warto również zachęcać dzieci do pomocy podczas przygotowywania poszczególnych posiłków, dzięki czemu będą bardziej przekonane do posiłków. Jedzenie powinno kojarzyć się pozytywnie, a ciekawe i różnorodne kolory na talerzu z pewnością w tym pomogą.

 

Author: gillianmckeith.pl