Czy warto się zdrowo odżywiać?

Tak, warto! I w zasadzie na tym można by zakończyć artykuł, jednakże sami przyznacie, iż temat nie został wyczerpany. Wszyscy przecież wiemy, że warto jeść i żyć zdrowo, no dobrze, ale dlaczego?

Trend bycia fit rozprzestrzenia się tak samo szybko jak najskuteczniejszy wirus. Co chwilę, na serwisach społecznościowych jesteśmy zalewani całą falą dietetycznych przepisów bądź planów treningowych. Z jednej strony to dobrze, że aktywny styl życia jest promowany a dostęp do tej treningowej wiedzy jest stosunkowo łatwy, a z drugiej bardzo łatwo można natknąć się na coś, co niekoniecznie będzie skuteczne (tyczy się to zarówno żywności jak i planu treningowego).

Towarzyszką sportu, powinna być więc zdrowa i zbilansowana dieta, bogata o niezbędne składniki, które „wyparowują” z naszego organizmu podczas intensywnego treningu.

Białko, węglowodany, magnez i żelazo to zaledwie kropla w morzu potrzeb, jeżeli chodzi o składniki odżywcze. Mało tego, trenując tracimy i spalamy więcej niż przeciętny Janusz na kanapie przed telewizorem, więc powinniśmy jeść „podwójnie”.

Ponadto, musimy uzupełniać płyny (najlepsza będzie woda mineralna bądź napój izotoniczny). W przeciwnym razie może dojść do odwodnienia organizmu. Dieta w połączeniu z sukcesywną aktywnością fizyczną, na pewno przyniesie oczekiwane rezultaty a nasze ciało przybliży się do tych oglądanych na portalach społecznościowych.

No dobrze, a co w przypadku kiedy nie ćwiczymy, czy wtedy też warto jeść zdrowo?

Tak! – po raz drugi. Musimy się dobrze odżywiać, żeby ćwiczyć, ale nie musimy ćwiczyć, żeby się dobrze i zdrowo odżywiać.

Jesteśmy ludźmi, wytworem natury. Nic więc dziwnego, że dla naszego organizmu najlepsze będą tylko te naturalne produkty, nie skażone chemią. Niestety, w dzisiejszych czasach jest to niemal niemożliwe. Musimy wybierać tzw. „mniejsze zło” . Jeżeli chcemy więc wyglądać „młodziej” i czuć się lepiej – nic innego nam nie pozostało.
Mimo iż na długość życia nie ma reguły, to statystycznie osoby, które zdrowo się odżywiają i prowadzą aktywny tryb życia – żyją dłużej! Tak więc, wiecie co robić! Nic nie stoi na przeszkodzie by się zdrowo odżywiać razem z e-catering.net

Author: gillianmckeith.pl