Ochrona przeciwsłoneczna najmłodszych

Przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym powinien chronić się każdy. Ekspozycja na pełne słońce bez żadnej ochrony jest niebezpieczna i powinniśmy tego unikać. Jednak skóra dziecka jest szczególnie narażona ze względu na swoją delikatność, bezwzględnie więc powinna być chroniona przed nadmierną eskpozycją na słońce bez jej zabezpieczenia.

Jak ochronić skórę dziecka w słoneczne dni

Skóra małego dziecka nie jest tak rozwinięta jak u ludzi dorosłych. Jest cieńsza, mniej odporna na uszkodzenia, ma też skłonności do przesuszania. Logiczne więc jest, że taka skóra wymaga innej pielęgnacji niż u osoby dorosłej. Więc jak chronić niemowlę i dziecko przed słońcem? Jeśli planujesz wyjazd na plażę z małym dzieckiem, albo po prostu wyjście na piknik czy spacer a jest bardzo ciepło, pamiętaj, że dzieci poniżej trzeciego roku życia nie mogą się opalać. Jeśli planujesz wyjść w taką pogodę z domu, pamiętaj aby wyjście nie odbywało się w godzinach od 10 do 16 gdy działanie słońca jest największe. Również długość przebywania w taką pogodę na dworze ma dla malca znaczenie. Takie wyjście nie powinno trwać dłużej niż dwie godziny. Zadbaj o krem z filtrem dostosowany do wieku dziecka i potrzeb jego skóry. Nie ubieraj dziecka w zbyt wiele warstw, ale też staraj się osłonić odpowiednio cienkim materiałem partie skóry. Materiał powinien być przewiewny. Główka powinna być zabezpieczona czapeczką albo chustką. Gdy już odpowiednio przygotujecie się do wyjścia, przebywajcie w zacienionych miejscach, aby nie wystawiać maluszka bezpośrednio na działanie promieni słonecznych. Jeśli karmisz piersią nie musisz dodatkowo zabierać na takie wyjścia wody, ponieważ pokarm z piersi zaspokaja również pragnienie maluszka.

Podsumowanie

Ochrona skóry przed słońcem jest ważna w każdym wieku, ale w początkowym okresie życia najważniejsza. Dziecko ma dużo mniej odporną skórę, jest cieńsza i bardziej delikatna. Unikaj wychodzenia na słońce z dzieckiem w okresach jego największej aktywności, ubieraj dziecko w zwiewne ubrania i pamiętaj o nakryciu głowy i odpowiednim kremie z filtrem.

Author: gillianmckeith.pl