Dobre strony wstawania rano

Wstawanie rano przynosi bardzo spore korzyści dla zdrowia, a także samopoczucia. Być może trudno jest wprowadzić u siebie nawyk regularnego wczesnego wstawania, natomiast zdecydowanie warto przynajmniej podjąć tę próbę. Oto zalety wczesnego wstawania, dzięki którym z całą pewnością przynajmniej rozważymy by nauczyć się wstawać wcześniej.

Samodyscyplina

Każdy z nas zapewne nie zawsze słucha samego siebie. Na przykład wyznaczając sobie konkretną godzinę, o której zamierzamy wstać, czy jesteśmy w stanie wstać właśnie w tym czasie czy może po przebudzeniu poleżymy jeszcze kilka dodatkowych minut w łóżku? A czy jeśli postanowimy sobie, iż zjemy danego dnia tylko dwa ciasteczka, mimo że na stole leży i kusi cała wielka paczka ciastek, to czy jesteśmy w stanie zjeść tylko te dwa? Jedni radzą sobie z tym nieco lepiej, inni trochę gorzej. Ważne jednak by pilnować i wymagać od siebie swojej samodyscypliny.

Dłuższy dzień

Całkiem oczywisty staje się fakt, iż im wcześniej wstajemy, tym dzień staje się dla nas dłuższy i tym mamy również więcej czasu na swoje codzienne zajęcia. Rano na przykład mamy więcej czasu na zjedzenie w spokoju śniadania i wypicie kawy czy herbaty, a po wyjściu z domu, nie musimy wcale śpieszyć się do pracy czy do szkoły. Jeśli jednak nigdzie nie wychodzimy, zostajemy w domu przez cały dzień i mamy wręcz mnóstwo wolnego czasu, to mamy tego czasu jeszcze więcej, dzięki czemu można go produktywniej i lepiej wykorzystać. Warto pamiętać, iż odpoczynek i relaks jest niezmiernie ważny, ponieważ pozwala organizmowi na regenerację, podobnie zresztą jak sen.

Lepsze samopoczucie

Wstawanie rano daje nam ogromną satysfakcję i napełnia nas pozytywnymi myślami. Dzięki temu nasz humor znacznie się polepsza i mamy też o wiele więcej energii do działania. Nasza praca i codzienne zajęcia idą nam lepiej, dzięki temu, iż nasz organizm pracuje ze zwiększoną wydajnością. Warto zawsze pamiętać o tym, iż im mamy lepszy humor i lepsze samopoczucie, tym znacznie przyjemniej mija nam dzień. Dzięki odpowiedniemu wysypianiu się i wstawaniu rano jesteśmy w stanie właśnie to osiągnąć.

Author: gillianmckeith.pl