Czy jestem w ciąży?

Ciąża to dla kobiety szczególny czas. Rozwój płodu powoduje, bowiem w jej organizmie szereg mniej lub bardziej inwazyjnych zmian, które nie ograniczają się tylko do wzrostu masy ciała i widocznego brzuszka. Organizm każdej z pań jest inny, dlatego nie wszystkie z symptomów ciąży musza pojawiać się już w pierwszych tygodniach po zapłodnieniu.

Objawy ciąży

Najczęściej o zajściu w ciążę świadczą mdłości i wymioty. Większość przyszłych mam odczuwa je rano lub wieczorem. Wraz z wymiotami bardzo często idzie poczucie zmęczenia, senność lub zawroty głowy, czasem skutkujące omdleniami.

Ciąża oznacza burze hormonów szargających organizmem przyszłej mamy. Dlatego w jej trakcie kobiety bardzo często stają się też drażliwe, nerwowe, z resztą nie ma się, co dziwić, jeśli dodamy do siebie wszystkie wyżej wymienione objawy.

Bardzo często przyszłe mamy uskarżają się także na nabrzmiałość i ból piersi. Oczywiście najbardziej wiarygodnym objawem ciąży jest brak miesiączki, jednak również on nie jest tutaj reguła. Niektórym kobietom zdarza się, bowiem mieć okres nawet w 2 miesiącu od zapłodnienia, nie mówiąc o plamieniach między terminami miesiączek.

Panie spodziewające się dziecka bardzo często odznaczają się wysoką wrażliwością na zapachy, to naturalna cecha organizmu, mająca chronić matkę oraz dziecko przed substancjami szkodliwymi i trującymi.

Diagnozując ciążę nie wolno opierać się tylko i wyłącznie na objawach jej przypisywanych. Równie dobrze symptomy wyżej wymienione mogą być efektem mniej lub bardziej niebezpiecznej choroby. Dlatego w ramach potwierdzenia bardzo dobrze jest wykonać test.

Jeśli czekasz na odpowiedni moment wskaże ci kalkulator kiedy zrobić test ciążowy. Nowoczesne kobiety powinny korzystać z nowoczesnych rozwiązań.

Author: gillianmckeith.pl