Jak samodzielnie pozbyć się zaparć?

Jak poradzić sobie z zaparciami bez interwencji lekarza? Uporczywie pojawiające się zatwardzenia to ogromny dyskomfort, który negatywnie wpływa na samopoczucie człowieka, dotkniętego problemem. Kłopot z wypróżnieniem się zazwyczaj wiąże się również z bólem brzucha, wzdęciami, często także z gazami i brakiem energii. Jak poradzić sobie z zaparciami samodzielnie, i czy jest to w ogóle możliwe? Wielu specjalistów jest zdania, że wystarczy kilka drobnych zmian, by poczuć natychmiastową ulgę. Co w takim razie powinniśmy zrobić, gdy dręczą nas problemy z oddaniem stolca?

Dokuczają ci zaparcia? Sprawdź co robić!

Od dłuższego czasu dokuczają ci zaparcia? Wystarczy kilka prostych zmian, by poczuć natychmiastową ulgę i móc na nowo cieszyć się życiem. Sprawdź, co zrobić, by odzyskać energię i radość z codziennych aktywności. Jak poradzić sobie z zaparciami raz na zawsze? Pierwszym krokiem do zdrowia powinna być aktywność fizyczna towarzysząca nam codziennie. Już pół godziny spaceru dziennie może sprawić, że odczujemy natychmiastową ulgę. Bardzo wartościowy pod względem problemów z trawieniem jest również basen, czy jogging uprawiany zaraz po przebudzeniu, przed pierwszym posiłkiem. Co jeszcze możemy zrobić dla swojego zdrowia?

Jak poradzić sobie z zaparciami, znane sposoby

Radzenie sobie z zatwardzeniem, które wciąż nawraca, wymaga od nas sporo cierpliwości i silnej woli. Odstawienie przetworzonego jedzenia oraz wprowadzenie do codziennego menu warzyw, owoców, tłustych ryb morskich i kiszonek powinno przynieść szybką ulgę. Do naszej diety warto wprowadzić również jogurty i kefiry, gdyż produkty te należą do probiotyków. Oprócz tego warto też zainteresować się żywnością zwierającą błonnik, z prostego powodu. Błonnik jest dla naszych jelit swoistą miotełką pozwalającą pozbyć się złogów. Podczas zjadania dużej ilości błonnika, musimy jednak koniecznie dbać o dobre nawodnienie organizmu, by nie narazić się na zatrzymanie mas kałowych w jelitach.

Author: gillianmckeith.pl