Śmiech to zdrowie

Śmiech to zdrowie. Nie ma co się zbytnio z tym kłócić. Śmiejemy się przecież zazwyczaj tylko wtedy, gdy jesteśmy szczęśliwi bądź mamy do tego powody.

 

Mało kto w momentach smutku przejawia objawy radości, a często połączonego z tym śmiechu. Śmiech pozwala nam cieszyć się chwilą, określonym momentami. Śmiech wzbudza w nas pozytywne emocje i skłania nas do chwilowego zapomnienia o problemach bądź wszelkich innych negatywnych kwestiach związanych z różnymi rzeczami i tematami, które na co dzień zajmują nasze myśli. Nie ma co się zbędnie oszukiwać-w momencie kiedy ktoś powie coś zabawnego, co pozwoli nam się rozluźnić i zapomnieć o problemach zazwyczaj reagujemy śmiechem.

 

Czasem wyjściem z danej sytuacji jest jedynie przyjęcie jej w miarę możliwość w sposób właśnie humorystyczny, który obróci problemową sytuację w komiczną sytuację i pozwoli nam zapomnieć o problemie z jakim jest ona powiązana. Tak naprawdę w większości sami decydujemy o tym, co jest dla nas zabawne i wesołe, a co kompletnie nas nie śmieszy. Sam śmiech jednak bywa czasem niekontrolowany i kompletnie spontaniczny-nie zdajemy sobie często sprawy z tego, że sam temat może być dla nas śmieszny i nasza reakcja będzie właśnie taka. Często na nasze dobre samopoczucie wpływają także ludzie, którzy stara się wpłynąć pozytywnie na nasz humor a co za tym idzie rozśmieszyć nas.

Author: gillianmckeith.pl