Leczenie poślizgu kręgów

Kręgozmyk zwyrodnieniowy jest bardzo powszechny i ​​występuje w wyniku zwyrodnienia lub zużycia krążków międzykręgowych i więzadeł. Choroba zwyrodnieniowa stawów międzywyrostkowych może również odgrywać ważną rolę w rozwoju niestabilności i poślizgu. Kręgozmyk zwyrodnieniowy występuje zwykle u osób po 60. roku życia.

W zwyrodnieniowej spondylolistezie zwykle dzieje się to, że trwająca degeneracja osłabia stawy międzykręgowe i dysk, a (zazwyczaj) trzon kręgu L4 przesuwa się do przodu na trzonie kręgu L5. W normalnych warunkach segment L4-L5 to ten w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, który ma najwięcej ruchu. Dlatego najprawdopodobniej poślizgnie się, gdy nastąpi ten proces. Kolejnymi najczęstszymi poziomami dotkniętymi zwyrodnieniową spondylolistezą są L3-L4 i L5-S1.

Poślizg kręgów leczenie w Niemczech

Leczenie kręgozmyku jest podobne do leczenia innych przyczyn mechanicznego i uciskowego bólu pleców. Zwykle jest nieoperacyjny, a zabieg chirurgiczny jest konieczny tylko u niewielkiego odsetka pacjentów.

Zmodyfikowane działania

Twój specjalista może zasugerować zmodyfikowanie niektórych swoich zwykłych czynności fizycznych, co pomoże złagodzić objawy mechanicznego bólu pleców. Czasami przepisywane są specjalne aparaty ortodontyczne, aby złagodzić ból pleców. Krótkie okresy leżenia w łóżku mogą czasami pomóc w przypadku bardzo bolesnych epizodów.

Rehabilitacja fizyczna

Kompleksowy program rehabilitacji fizycznej może pomóc w złagodzeniu bólu i stanów zapalnych, a także w poprawie mobilności i siły. Połączenie fizjoterapii, hydroterapii i pilatesu klinicznego zazwyczaj działa dobrze i jest często zalecane.

Celem tych fizjoterapii jest pomoc w:

  • zarządzaniu swoim stanem i kontrolowanie objawów
  • korygowaniu postawy i ruchów ciała w celu zmniejszenia obciążenia pleców
  • poprawie elastyczności i siły rdzenia

Author: gillianmckeith.pl