Katar u dziecka – co robić?

Katar potrafi uprzykrzyć życie każdemu. Ciężko wówczas wykonywać swoje obowiązki, a dzieci kiedy mają katar są bardzo marudne! Niemowlę nie potrafi jeszcze wydmuchać noska, dlatego dowiedz się jak leczyć katar u niemowląt. Jeśli z katarem nie wiążą się inne dolegliwości, bardzo prawdopodobne, że poradzisz sobie z nim sama bez pomocy lekarza. Jeżeli jednak Twoje dziecko ma temperaturę i bardzo źle się czuje, natychmiast musisz iść do pediatry. Być może katar jest objawem poważniejszej infekcji.

Moje dziecko ma katar – niemowlę z katarem

Bardzo pomocna w leczeniu kataru u niemowląt jest sól fizjologiczna. Delikatnie zakraplaj nosek malucha, a następnie unieś go do pozycji pionowej. Staraj się również, aby dziecko było ułożone nieco wyżej. Wówczas wydzielina z nosa nie będzie spływała do gardła. Czasami również stosuje się specjalne gruszki do odciągania kataru, ale niemowlęta bardzo tego nie lubią i wiąże się to dla nich dużym stresem. Pamiętaj również, aby dziecko często piło. Jeśli karmisz piersią przestawiaj je częściej. Miej również na uwadze, aby obserwować dziecko. Gdy zauważysz pogorszenie jego stanu, nie zwlekaj tylko odwiedź pediatrę!

Katar u przedszkolaka – moje dziecko ma katar

Jeżeli masz w domu inhalator a katar jest bardzo dokuczliwy, wówczas możesz posłużyć się inhalatorem. Oczyści on nos i pozwoli swobodnie oddychać. Na katar dla dzieci jak i również na przeziębienie doskonały jest syrop z cebuli. Możesz dodać do niego imbiru oraz miodu. Jeśli twoje dziecko nie jest w stanie wypić takiego syropu, pozostaje Ci tradycyjna herbata malinowa i rosół. Rosół, który jest gotowany na mięsie przez długi czas, wspaniale smakuje i jest naturalnym lekarstwem na wiele chorób, w tym także na katar. Gdy Twój przedszkolak jest zakatarzony, nie puszczaj go do przedszkola. Ty również nie chciałabyś pracować, kiedy nie czujesz się w formie. Zadbaj o zdrowy i długi sen Twojego malucha. Niech nie siedzi przez cały czas trwania choroby przed ekranem. Gdy trudno mu się skupić na grze planszowej lub kolorowance, poczytaj mu jego ulubioną książeczkę.

 

Author: gillianmckeith.pl