Wojaże rowerowe

Czy pamiętasz przepisy ruchu drogowego? Wiele osób, które czynnie często nie korzystają z samochodu, roweru czy innego środka transportu zapominają podstawowych przepisów. Nikt nie zmusza nas do codziennego wertowania wielu stron kodeksu drogowego, jednak zanim znów wyjedziemy samochodem czy rowerem warto chociaż przypomnieć sobie podstawy.
Często myślimy, przecież to tylko rower. Nic groźnego nam się nie może zdarzyć, jedziemy kawałek do pobliskiego sklepu czy koleżanki. Nigdy nie wiadomo co spotka nas na drodze, ruch jest ogromny nawet wsie, do tej pory żyjące spokojnie zaczynają odczuwać skutki intensywnego rozwoju cywilizacyjnego.

Jazda rowerem przepisy ma jasne i czytelne, do podstawowych zasad oczywiście należą poruszanie się po jezdni ruchem prawostronnym, zakaz jazdy chodnikiem, z wyjątkiem kilku sytuacji oraz obowiązek korzystania ze ścieżki rowerowej gdy taka istnieje.

Warto uczulać własne dzieci, by ponosiły pełną odpowiedzialność za swoje rowerowe wyczyny, z małym brzdącem lepiej wybrać się do parku czy pobliskiego lasu, by mogło poszaleć do woli. Chodnik to nie miejsce na rowerowe wojaże, często musimy zwracać uwagę na pieszych, by nie stworzyć zagrożenia. Bezpieczeństwo jest najważniejsze, a chyba każdy lubi podróżować rowerem, poznawać nowe miejsca, zwiedzać. Ekologiczny środek transportu, który zapewni nam dopływ promieni słonecznych, aktywność fizyczna to samo zdrowie. Zadbajmy o swoje dzieci, by nie spędziły kolejnych godzin przed telewizorem lepiej wybrać się na wycieczkę.

Author: gillianmckeith.pl