Co jest potrzebne do pierwszego golenia?

Wchodzenie w dorosłość ma różne oznaki. Jedną z nich jest między innymi pierwsze golenie. To jeden z najważniejszych momentów w życiu młodego mężczyzny. Choć to chwila, która wypełnia duma i zadowolenie, warto odpowiednio się do niej przygotować, żeby później uniknąć przykrych dolegliwości. W jaki sposób skutecznie i komfortowo zgolić pierwszy zarost?

Czym się golić?

O ile nasi dziadkowie stosowali jeszcze brzytwy oraz rozkręcane maszynki na żyletki, o tyle obecnie dominują rozwiązania o znacznie większym stopniu komfortu. W sklepach przede wszystkim można znaleźć maszynki elektryczne oraz bardzo popularne jednorazówki o kilku ostrzach.

Czy coś jeszcze jest potrzebne podczas golenia? Pierwszy zarost może być jeszcze dość delikatny i miękki. Jeśli natomiast rozpoczęły się już zmiany hormonalne i stał się grubszy i twardszy, przydadzą się preparaty zmiękczające. Można zdecydować się kremy, mydła lub pianki do golenia, które znacząco pomagają w przygotowaniu włosa do zabiegu oraz znacząco zmniejszają ryzyko podrażnień skóry. Dzięki temu golenie przebiegnie spokojnie i bezboleśnie.

Author: gillianmckeith.pl