Najmodniejsze makijaże oczu tego sezonu

Pięknie umalowane oczy są dopełnieniem każdego makijażu Poniżej prezentujemy, które makijaże oczu są w tym sezonie najmodniejsze!

Modna kreska z kolorem

To zdecydowanie odważniejsza propozycja makijażu dla pań, które nie boją się eksperymentować. Jeżeli rano nie mamy zbyt dużo czasu na makijaż oczu, a chcemy wyglądać niebanalnie, wybierzmy kredkę lub eyliner w wyrazistym, nasyconym kolorze. Możesz dopasować go np: do koloru dodatków (np. butów, torebki), lakieru do paznokci lub wybranego stroju. Pamiętajmy o tym, że im mniej kolorów znajdzie się na powiece, tym widoczniejsze będą ewentualne nierówności. Stajamy się, aby kreska była wykonana precyzyjnie. Dodatkowo należy pamiętać, że jeżeli nasza kreska jest wyrazista to stawiajmy na usta w kolorze naturalnym.

Makijaż jednokolorowy

To propozycja dla pań, które cenią sobie czas, zwłaszcza rano, kiedy szykujemy się do pracy. Wykonanie codziennego, jednokolorowego makijażu zajmuje dosłownie chwilę. Wystarczy tylko odpowiednio przygotować nasze powieki (delikatnie natłuścić je np. odrobina kremu), a później już tylko nałożyć wybrany kolor. Dobrze jest też delikatnie podkreślić również dolną powiekę. Lekkie pastele, złoto oraz brąz – te kolory będą idealnie pasowały do każdej stylizacji i pięknie podkreślą nasze oczy. Po nałożeniu cienia poprawmy ewentualne niedoróbki (patyczkiem lub wacikiem) i starannie wytuszujmy rzęsy.

Mocny kolor oraz cieniowanie

Ten wariant makijażu, idealnie będzie pasował do pań, które lubią odważne makijaże i mają wprawę w cieniowaniu. Aby wykonać taki makijaż należy, przygotować kilka odcieni. Bazą będzie kolor podstawowy (w tym sezonie jest modny niebieski), następnie czarny i biały (którym rozetrzemy kontury). Czerń i biel to kolory podstawowe, które są odcieniami niezbędnymi do wykonania także innych make-upów (m.in. smoky eyes). Dobrze jest zainwestować w dobrej jakości cienie do powiek w tych kolorach. Pamiętajmy, żeby przed przystąpieniem do pracy wykonać makijaż pod oczy ( nałożyć odpowiedni puder), dzięki któremu łatwiej będzie nam potem usunąć nadmiar niepotrzebnego cienia. Dopełnieniem makijażu będą dobrze wytuszowane rzęsy.

Author: gillianmckeith.pl