Jak dbać o wełniane ubrania?

Wełna to naturalny surowiec, który posiada ponadprzeciętne właściwości. Chętnie korzystamy z nich przeważnie zimą. Z wełny szyje się garnitury, marynarki, czapki, szaliki czy swetry. Ale są to rzeczy, które używane często brudzą się lub stają nieświeże. Warto więc zadbać o odpowiednią pielęgnację odzieży wykonanej z wełny, aby cieszyć się ich użytkowaniem przynajmniej przez kilka sezonów.

Pranie ubrań z wełny to nie najłatwiejszy proces. To specjalny materiał, który z łatwością może ulec uszkodzeniu lub zniszczeniu. Dlatego wymagają specjalnego traktowania. O taką pielęgnację ciężko w domowych warunkach. Pralka może zniszczyć wełniane ubrania. Dlatego warto korzystać z najnowszych zdobyczy techniki i innowacyjnych sprzętów piorących.

Takie sprzęty znajdziesz w profesjonalnych pralniach chemicznych. Pralnie EBS wyposażone są w skutecznie czyszczące maszyny, odpowiednie środki piorące, a także profesjonalną i doświadczoną obsługę, która osobiście dba o to, aby wełniane rzeczy były traktowane zgodnie z zastrzeżeniami producenta pozostawionymi na metce.

Pralnia EBS w swojej ofercie posiada specjalną usługę skierowaną do osób, którym ciężko jest wyrwać się z domu, aby samodzielnie przynieść brudne ubrania do pralni. Pranie na telefon to usługa, która rewolucjonizuje rynek pralni. Wystarczy zadzwonić, umówić się z kurierem na odbiór brudnych rzeczy, a potem otrzymać do rąk własnych całkiem czyste, pachnące i wyprasowane ubrania. Sama wygoda!

Ale jeśli usługi pralnie Cię nie przekonują, możesz sam spróbować walki z brudem pozostawionym na wełnianych rzeczach. Zanim jednak zaczniesz, musisz wiedzieć jakie są zasady traktowania tego delikatnego surowca. Przede wszystkim woda podczas prania nie może przekroczyć 30 st. C, przy wyższej wełna może się skurczyć.

Wełny nie można też ani szorować, ani pocierać o siebie. Ulegnie wówczas sfilcowaniu i nie będzie wyglądała atrakcyjnie. Najlepiej wyprać wełniane ubrania ręcznie w chłodnej wodzie. Co pomoże w czyszczeniu? Środek z lanoliną. Nie wolno też zbyt długo wełny namaczać – jej pranie powinno zająć krótką chwilę. Dlatego warto skorzystać z usługi pranie na telefon Warszawa ma kilka oddziałów i na pewno znajdziesz dogodna dla siebie lokalizację.

Author: gillianmckeith.pl