Trendy jesienią i zimą

Moda w ostatnim sezonie

Moda jest czymś więcej niż tylko ubiorem, towarzysząc nam tak na prawdę od tysiącleci, ciągle się zmienia. Występuje praktycznie we wszystkich kulturach na naszym świecie. Stanowi dodatkową funkcję poza użytecznością a tą dodatkową funkcją jest moda. Na samym początku musimy sobie wyjaśnić, że moda jest symbolem stylu lecz nie jest jego synonimem. Moda jest zjawiskiem które kształtuje krótkie okresy w sztuce. W ostatnim sezonie jesienno zimowym, który już pomału odchodzi w cień modne jest lub były modne style jeździeckie różnego typu inspirowane latami 40 i 80 ubiegłego wieku. Oprócz tego między innymi popularność zyskały łańcuchy, kolorowe falbany czy jakże inspirujące frendzle.

 

Całkiem niedawno pojawiła się znowu moda na damską garsonkę składającą się z żakietu i spódnicy, kiedyś można było zobaczyć tak ubrane panie po czterdziestce, teraz chodzi w tym każda kobieta. Praktycznie co roku w sezonie jesienno zimowym pojawia się czerwień. Strój wieczorowy wraz z długą sukienką w kolorze mocnej czerwieni robi ostatnio furorę. Oprócz tego mogliśmy odkryć różnorodnych futer. One również pojawiają się często lecz tym razem królowały futra o gęstym i długim włosi, przeważnie w naturalnych odcieniach i kompozycjach. Jak są futra to jakby mogło zabraknąć skórzanych ubrań. Największą popularnością w tamtym okresie cieszyły się płaszcze i sukienki skórzane w matowej wersji o czarnym kolorze. Największą niespodzianką minionego sezonu były asymetryczne ubrania przypominające grecki styl jak i również ubrania przyozdobione kwiatami. Tak zwane printy połączone czarnym kolorem ukazują swoją niebywałą moc, szczególnie jesienią lub zimą.
Trendy w modzie na jesień i zimę ciężko jest zaplanować i przewidzieć. Co roku zostajemy zaskoczeni czymś nowym lecz nie tak do końca. Chcąc nie chcąc zostajemy poniekąd zmuszeni aby śledzić trendy w modzie w każdym sezonie aby nie zostać daleko w tyle. Choć można stwierdzić, że za rok moda dużo się nie zmieni można się bardzo nie mile zdziwić.

 

Author: gillianmckeith.pl