Macierzyństwo a biznes

Prowadzenie własnej firmy przez kobiety jest ciągle rzadkim zjawiskiem. Jednak coraz częściej pojawiają się odważne panie, które decydują się na poprowadzenie własnej działalności gospodarczej. Na szczęście w Polsce przybywa przedsiębiorczych kobiet, co ma doskonały wpływ na całokształt gospodarki naszego kraju. Jednak większość kobiet, jakie decydują się na prowadzenie firm, to młode singielki, czyli kobiet, które jeszcze nie założyły swojej rodziny. Często są to także panie, które nie mają stałego partnera w swoim życiu. Zdziwienie zatem pojawia się na twarzach większości ludzi, kiedy słyszą, że mama zakłada swoją działalność, bowiem kobieta, która została matką o wiele rzadziej decyduje się na podjęcie ryzyka biznesowego. Matki także mają mniej czasu, a prowadzenie firmy jest bardzo czasochłonnym zajęciem. Czy zatem warto otwierać własną firmę, kiedy trzeba się opiekować dzieckiem?

Plusy własnej działalności gospodarczej dla matek

Zdecydowanym plusem jest fakt, że prowadząc własną firmę sama możesz regulować swój czas pracy. Zatem nie musisz poświęcać się pracy w wymiarze etatowym (czyli klasyczne pięć dni w tygodniu i osiem godzin dziennie). Możesz samodzielnie zdecydować ile czasu będziesz pracować a ile poświęcisz na opiekę nad dzieckiem i wasz wspólny czas. Plusem jest także to, że część pracy możesz wydelegować do pracowników. Zatem jeśli masz pieniądze na inwestycję, wówczas bardzo może opłacać Ci się zatrudnić osoby, które wykonają proste, powtarzalne czynności. Jeśli świta Ci w głowie większy projekt, wówczas możesz także zatrudnić specjalistów i konsultantów, którzy wykonają za Ciebie większą część pracy koncepcyjnej. Jak się okazuje, tego typu atuty są bardzo kuszące dla kobiet.

Własne spełnienie

Inny, istotny argument, to realizacja własnych marzeń. Każde dziecko woli dorastać u boku spełnionego, zadowolonego z życia rodzica. Zatem patrząc na to w ten sposób, nie ma sensu abyś poświęcała się dla swojego dziecka, bowiem ono to odczuje i zareaguje na to.

Author: gillianmckeith.pl