Łatwy sposób na trwałą poprawę naszego nastroju i zdrowia

Prawie każdy ma w domu choćby jedną rośliną doniczkową. Często uważamy to za jedynie element dekoracyjny lub sposób na wprowadzenie koloru i życia do pomieszczenia. Jak się jednak okazuje rośliny pokojowe mają bardzo dobry wpływ na nas.
Rośliny pokojowe ich wpływ na nasze zdrowie i na nastrój – pełny przewodnik.

Rośliny pokojowe – powiew świeżości w czterech ścianach

Każdy w szkole uczył się o fotosyntezie, czyli procesie w którym powstaje tlen. Rośliny pobierają dwutlenek węgla i w trakcie procesu w odpowiednich warunkach tworzą tlen. Ten sam proces przeprowadzają wszystkie rośliny pokojowe w twoim domu. Dzięki temu możesz podnieść poziom tlenu w mieszkaniu co bardzo korzystnie wpłynie na stan twojego zdrowia.

Rośliny pokojowe – sposób na suche powietrze

Wiele osób nie toleruje suchego powietrza w pomieszczeniach. Muszą używać specjalnych nawilżaczy żeby wygodniej oddychać. Są jednak rośliny, które w pewnym stopniu mogą ten proces poprawić.
Są rośliny pokojowe, które również są wrażliwe na gorące, suche powietrze. Gdy poziom jest zbyt duży “pocą się”, czyli wydzielają wodę na liście. Stąd ona paruje, schładzając roślinę i jednocześnie nawilżając powietrze wokół.

Rośliny pokojowe – zieleń dobra dla oczu i samopoczucia

Wiele osób powtarza, że zieleń jest dobra dla zdrowia oczu. Według badań pozwala ona im odpocząć od nienaturalnego światła sztucznego oświetlenia i ekranów komputerów, laptopów i komórek.
Jednak często ważniejsze jest ich uspokajające działanie. Wykazano, że patrzenie na żywą zieleń, pełną zaokrąglonych liści łagodzi napięcie, stres i ogólnie uspokaja. Kiedy zaś zielone liście mają bardziej zaostrzony kształt patrząc na nie szybciej zmotywujemy się do działania.

Rośliny pokojowe – dobry sposób na terapię zapachem

Każdy ze zmysłów jest ważny dla nas. Często jednak zapominamy o zapachu, który jest bardzo ważny. Piękne i ciekawe zapachy znacząco wpływają na nasz nastrój sprawiając, że jesteśmy bardziej zadowoleni i weseli.

Dlatego warto posiadać w pokoju roślinę doniczkową, która wydziela piękny zapach.
Rośliny pokojowe ich wpływ na nasze zdrowie i na nastrój jest często pomijany. Jak się jednak okazuje, może być on bardzo silny. Warto więc o tym pomyśleć urządzając swoje mieszkanie.

 

Author: gillianmckeith.pl