Z jakiego powodu psy wyją?

Niektóre psy mają skłonność do zawodzenia i wycia. Twój również? Zastanawiasz się, co może być tego powodem? Poniżej opisujemy najczęstsze powody, które skłaniają psa do takiego zachowania.

Dlaczego pies wyje?

Najczęstszą przyczyną wycia pupili jest lęk separacyjny. Wiele psiaków, gdy ich właściciele zostawiają je same w domu, boją się, że właśnie zostały porzucone. Psy, w odróżnieniu od kotów, to zwierzęta stadne, o silnym instynkcie do bycia w towarzystwie. Z tego też powodu nawet krótki czas samotności dla nieprzyzwyczajonego do tego czworonoga może być trudny do zniesienia.

Innym powodem może być również zwykła nuda. Psy, które nie mają wystarczającej ilości aktywności fizycznej w ciągu dnia, muszą znaleźć ujście dla energii. Niektóre psocą, niszcząc meble, inne zaczynają wyć. Rozwiązaniem będzie zapewnienie psu odpowiednio długiego spaceru w ciągu dnia.

Psy jak niemal wszystkie stworzenia żywe rozwinęły indywidualne sposoby komunikacji z osobnikami swojej rasy. Wycie jest jednym z rodzajów porozumiewania się psów między sobą. Kiedy jeden pies zaczyna wyć, w krótkim czasie dołączają do niego inne.

Innym powodem mogą być również problemy zdrowotne. Jeśli pies odczuwa ból, może informować o tym znać za pomocą wycia. Należy dokładnie obejrzeć naszego czworonoga, czy nie ma widocznej rany lub udać się na konsultację do weterynarza.

Wycie wyciu nierówne – może oznaczać tęsknotę, choć porozumiewania się a nawet ból.

Author: gillianmckeith.pl